خانه / مد / فر کننده مو
فر کننده مو

فر کننده مو

تغییر دادن در حالا مو، خصوصا فر مو، یکی از علایق مرسوم خیلی از خانم ها است. به همین منظور ابزار مختلفی برای موج و فر دادن به مو در دسترس آن ها قرار دارد. برخی به سراغ مواد شیمیایی می روند و برخی دیگر استفاده از حالت دهنده های برقی را ترجیح می دهند. فر با مواد شیمیایی عمر بیشتری دارد (بعضا تا چند ماه) اما آسیب بیشتری به مو می زند. در مقابل دستگاه های برقی فرهایی با عمر کوتاه تر (نهایتا چند روز) دارند اما با انتخاب درست دستگاه و استفاده ی صحیح از آن آسیب های وارده به مو به حداقل می رسد. اما دستگاه فرکننده مناسب برای مو چه ویژگی هایی دارد؟

فر کردن موها از دیر باز در دنیا وجود داشته است. در آن زمان مردم با داغ کردن میله های فلزی موهای خود را حالت می داده اند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دستگاه های پیشرفته ای برای این موضوع ساخته شدند تا راحت تر و در زمان کوتاه تری فرهای زیبایی روی مو ایجاد شود. در ادامه ویژگی ها و انواع مختلف دستگاه های فر را معرفی می کنیم.

ویژگی ها:

یون: خاصیت آیونیک باعث از بین رفتن وز مو و داشتن موهایی درخشان تر و شاداب تر می شود. یون ها با نفوذ به داخل ساختار مو، بار مثبت موجود در آن را از بین برده و سبب می شوند موهایی صاف و یک دست داشته باشید.

سرامیک: سطوح سرامیکی حرارت را به شکل یکنواخت تری توزیع می کند و باعث می شود تا مو دچار سوختگی نشود. از این حیث توصیه می شود حتما از فر کننده ای استفاده کنید که از این تکنولوژی برخوردار باشد.

کراتین: برخی فرکننده های جدید از قابلیت روکش کراتین نیز برخوردارند. حضور کراتین به صورت روکش در فر کننده، باعث تولید یون منفی می شود. همچنین از آنجا که کراتین خود از مواد تشکیل دهنده ی مو است، روکشی از جنس آن باعث آسیب رساندن کمتر به مو می شود. بنابراین اگر موهایی آسیب دیده دارید بهتر از فر کننده های با روکش کراتین استفاده کنید.

انواع فر کننده:

فر کننده با طول یکنواخت: قطر استوانه ی این فر کننده ها از بالا ا پایین یکسان بوده و بنا به اندازه ی قطرشان، فرهایی یک دست و یکنواخت روی مو به وجود می آورند.

فر کننده ی مخروطی: فر کننده های مخروطی فرهایی روی مو ایجاد می کننده که طول فر از بالا تا پایین مو متفاوت است. این مدل جلوه ی زیبایی به موهای بلند می دهد.

فر کننده ی مرواریدی: این فر کننده های می توانند فرهایی با اندازه های بزرگ و کوچک در طول مو به دست بدهند. مثلا به صورت یکی در میان یک فر ریز و یک فر درشت.

فر کننده جادویی: این دستگاه ها که به تازگی به بازار معرفی شده اند، مو را توسط یک موتور به داخل دستگاه کشیده و به صورت اتوماتیک فر کرده و بیرون می دهند.

انبر مو: انبر مو نیز از جمله ابزاری است که فرهای S شکل و زیبایی روی مو ایجاد می کند و برای موهای بلند به کار می رود.

ویو: ویو ها دستگاه هایی هستند که توسط صفحات شیار دار (شبیه موج) یا غلطک شیار دار، می توانند موج های ریز روی مو ایجاد کنند و جلوه ی زیبایی به آن ببخشند.

سایر امکانات: طول سیم بلند، قابلیت چرخش سیم حول دستگاه، داشتن سر عایق برای جلو گیری از نسوختن دست و قابلیت تنظیم درجه حرارت از جمله قابلیت های خوب یک دستگاه فر کننده به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *